جت کار

همرسان کسب و کارهای ساختمانی

تیرچه کرومیت فلزی

سقف ها از جمله قسمت هایی از ساختمان ها می باشد که تنوع در ساخت زیادی با صرف هزینه های متفاوت دارد، یکی از سقف هایی که بدلیل مقرون به صرفه بودن و راحتی ساخت محبوبیت زیادی پیدا کرده است، سقف کرومیت فولادی است.

تیرچه کرومیت فلزی

کرومیت سقفی است که دارای یکپارچگی و استحکام می باشد. برای تولید تیرچه های کرومیت از یک تسمه، نبشی و میلگرد در بال فوقانی، یک تسمه در بال تحتانی و نیز یک میلگرد خم شده در جان استفاده می شود.

چطور می توانیم با جتکار همکاری کنیم؟

هر یک از مجریان سقف و اسکلت بتنی ساختمان که دارای رزومه اجرای ساخت هستند می توانند به گروه جتکار بپیوندند و مزیت همکاری برای هر یک از مجریان، علاوه بر دیده شدن رزومه کاری آنان، قرارگیری در یک تیم قدرتمند است که می تواند ارتباط مستقیم با کارفرمایان را برای آنان فراهم نماید.

نمونه پروژه های در حال ساخت جتکار را ملاحظه کنید.

برای پر کردن فضای خالی بین تیرچه ها از قالب های ثابت مانند بلوک های سیمانی، سفالی و طاق ضربی یا قالب های موقت فولادی و چوبی استفاده می شود.

اصول طراحی در سقف کرومیت

پیش از گرفتن بتن

تیرچه های فولادی در این مرحله باید بگونه ای طراحی شوند که به تنهایی توانایی تحمل بارهای مرده قبل از گرفتن بتن را داشته باشند.

پس از گرفتن بتن

در این مرحله مقطع مرکب که تیرچه فولادی و بتن را شامل می شود بایستی قادر باشد تمام بارهای وارده به سقف را تحمل کند.

در اینجا می توانید نمونه ای از پروفایل هایی که به همکارانمان در سایت جتکار ارائه می کنیم را ملاحظه کنید. برای تماشای پروفایل شرکت چکاد بام اینجا را کلیک کنید.

ویژگی های اجرای کرومیت

فواصل تیرچه ها بسته به نوع قالب از 72 سانتی متر تا 100 سانتی متر متغیر است و روی سقف نیز با 4 تا 10 سانتیمتر بتن پوشانده می شود. تیرچه ها از نوع خود ایستا و به همین علت هیچ نوع شمع بندی در زیر سقف مورد نیاز نمی باشد.

سقف کرومیت فلزی

مزایای سقف های تیرچه کرومیت:

1- عدم نیاز به شمع بندی در زیر تیرچه ها

2- سهولت اجرای داکت یا بازشو

3- سرعت و سهولت اجرای سقف

4- کاهش مصرف بتن و وزن سقف و سازه

5- پایین بودن تنش در بتن

6- کاهش مصرف بتن و وزن کمتر سقف

7- امکان طراحی و اجرای سقف با دهانه و باربری ویژه

8- امکان اجرای همزمان چند سقف