جت کار

همرسان کسب و کارهای ساختمانی

بازرس فنی جوش

  • کد محصول : 825dbb25876e628
جتکار هیچگونه منفعت و مسئولیتی در قبال معاملات شما ندارد.

برای فروش این محصول در جتکار ثبت‌نام کنید.

    ویژگی‌های محصول

موارد بیشتر

بازرس فنی جوش یکی از شغل های تخصصی و کلیدی در صنایع به شمار می رود که نقش بسیار مهمی در حصول اطمینان از کیفیت محصول جوشکاری شده دارد. اصولا بازرسی فنی به منظور بررسی کیفیت محصول اجرا می گردد و در نتیجه بر کلیه فرآیندهایی که می توانند کیفیت محصول را تحت تاثیر قرار دهند نظارت دارد. منظور از کیفیت محصول، تطابق مشخصات محصول با خواسته های مشتریست و وظیفه بازرس فنی کنترل این تطابق است.

کیفیت محصول در فرآیندهای ساخت و تولید شامل دو جزء می شود که این اجزاء عبارتند از سلامت (به معنی سالم بودن و عاری از عیب بودن محصول) و صحت (به معنی درست اجرا شدن مراحل تولید محصول)

بر همین اساس بازرسین جوش به دو گروه اصلی نقسیم می شوند:

بازرسین ناظر: این گروه وظیفه صحت را داشتع و کلیه مراحل جوشکاری را تحت نظر دارند و عملا متولی اصلی کیفیت جوش می باشند. لفظ بازرس فنی جوش به این افراد اطلاق می شود. این شخص وظیفه بازرسی چشمی را نیز بر عهده دارد.

بازرسین متخصص: این گروه متخصصین اجرای آزمایشهای غیرمخرب بوده و تنها سلامت محصول را بررسی می کنند. این افراد فقط در مقاطعی که نیاز به اجرای یک آزمایش خاص وجود دارند حاضر شده و عملا کنترلی روی مراحل تولید ندارند. عمدتا به این افراد آزمایشگر آزمون های غیرمخرب اطلاق می شود.

 

مشخصات فنی بازرس فنی جوش

از تا
تعداد بازدید
آدرس

قیمت
نام کاربری