جت کار

همرسان کسب و کارهای ساختمانی

یوبوت اصلاح شده چیست؟ چه مزایا و چه معایبی دارد؟

در مقاله قبلی که منتشر کردیم در مورد سیستم های سقف یوبوت صحبت کردیم و گفتیم که چهار نوع قالب یوبوت داریم که در این قسمت می خواهیم در مورد سقف های یوبوت اصلاح شده صحبت کنیم.

هلدینگ جتکار چگونه خدمات ارائه می کند؟

هلدینگ جتکار به منظور توسعه ساختمان سازی صحیح، با ایده ای خاص، فعالان حوزه های مختلف از مشاغل ساختمانی و تامین کنندگان مصالح ساختمانی را گرد هم آورده تا شما به راحتی بتوانید در سایت منصوب به این هلدینگ سوابق کاری همکاران ما را به صورت فیلم، عکس و فایل های PDF، متعلق به هر پروژه را به طور کامل ملاحظه کنید.

سایت جتکار امکانی را برای کارفرمایان گرامی فراهم می کند تا بتوانند از وضعیت ساختمان های در حال ساخت خود نیز مستندات تهیه کنند و آن را در سایت جتکار بارگذاری کنند و از آن به عنوان رزومه کاری خود بهره برداری کنند، لذا تمامی کارفرمایانی که با این گروه همکاری می نمایند این امکان به رایگان به آن ها ارائه می شود.

با کلیک بر روی این قسمت می توانید نمونه ای از پروفایل هایی که به کاربرانمان تعلق می گیرد را ملاحظه کنید.

دال هایی که در آن ها از قالب های یوبوت تک و دوبل با ابعاد ۵۲ در ۵۲ سانتیمتر استفاده شده‌، باید از بتن با روانی (اسلامپ) بالا به همراه فوق روان کننده استفاده نمود و همچنین ویبره کردن بتن برای پر شدن زیر قالب ها باید با دقت بالا انجام گیرد. در غیر این صورت بتن به زیر قالب‌ها نفوذ نمی کند و نتیجه آن، ایجاد حفره در زیر سقف است.
یوبوت اصلاح شده با هدف برطرف نمودن این مشکل با ابعاد ۳۰ سانتیمتری تولید می‌شود. همچنین با توجه به حجم بسته قالب ها، امکان ورود بتن به داخل آن ها وجود ندارد‌. تولید این قالب ها به صورت بادی بوده و در نتیجه هزینه کمتری به نسبت قالب‌های تک و دوبل خواهند داشت.

قالب یوبوت
یکی از معایب اصلی این قالب ها مصرف بتن بیشتر نسبت به قالب یوبوت دوبل است. از آنجایی که حداقل فاصله بین قالب‌ها‌ ۱۰ سانتیمتر در نظر گرفته شده، به دلیل کوچکتر بودن قالب‌های یوبوت اصلاح شده به نسبت قالب یوبوت دوبل، تعداد تیرهای ایجاد شده در یک سطح مشخص بیشتر و در نتیجه وزن آن نیز بیشتر است.

یوبوت اصلاح شده و ویژگی های آن :

یوبوت ها در طول سالیان گذشته دارای معایب بسیاری بوده اند که آن معایب به مشکلات اجرایی دچار شده و کارشناسان تلاش کرده اند تا با توجه به رشد تکنولوژی در زمینه ساختمان سازی به اصلاح یوبوت بپردازند. از این رو، یوبوت مطابق با اصلاحات جدید به یوبوت اصلاح شده اطلاق گردیده است.
امروزه یوبوت های اصلاح شده مضمون بر رفع معایب یافت شده در یوبوت ها در ابعاد ۳۰ سانتی متر تولید گردیده اما مصرف بتن در این قالب ها نسبت به یوبوت های پیشین بیشتر و دوبرابر شده است. به دلیل کوچک تر کردن ابعاد یوبوت های اصلاح شده تعداد تیرها بیشتر و در نتیجه آن وزن افزایش می یابد. این به خودی خود یکی از معایب یوبوت های اصلاح شده می باشند.

آیا می دانید با اضافه شدن به هلدینگ جتکار می توانید خدمات و محصولات خود را به سازندگان در سطح کشور ارائه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس 09362286076 تماس بگیرید.

یوبوت اصلاح شده نسبت به یوبوت های پیشین، بار مرده کمتری را ایجاد می کنند. نسل جدید یوبوت ها میلگرد کمتری را مصرف می نماید و سرعت عمل را در ساخت و ساز افزایش می دهد. یوبوت اصلاح شده موجب گردیده تا ستون های اضافی بین سازه را کاهش دهد.

مزایا و معایب یوبوت اصلاح شده

از جمله اصلاحات اعمال شده بر روی نسل جدید یوبوت عدم شکنندگی، عدم کرمو شدکی، عدم جابجایی و اجرای سریع تر می باشد.
از کاربردهای حائز اهمیت یوبوت اصلاح شده در عصر مدرن ساختمان سازی می توان به دال یوبوت و سقف اشاره نمود که امروزه می شود نمونه های بسیاری از آن را در اداره جات، سالن ها، دانشگاه ها، پل ها و… مشاهده کرد.
کاربرد دال یوبوت اصلاح شده آن است که قالب های یوبوت را درون دال های بتنی قرار داده تا بدین ترتیب در دال های یوبوت حفره های خالی ایجاد نموده و بتن اضافه را حذف کنند. این قالب ها تنها وظیفه ایجاد حفره های تو خالی و حذف بتن ناکارآمد را دارند و عملا هیچ نقش دیگری در ساخت و ساز ندارند.

پروژه های در حال اجرای هلدینگ ساختمانی جتکار در حوزه اجرای سقف یوبوت را می توانید از اینجا ملاحظه کنید. (بر روی متن کلیک کنید)

کاربرد دال مجوف در سقف کاهش بتن ریزی، آرماتورگذاری و کاهش وزن سقف می باشد. امروزه یوبوت های اصلاح شده مضمون بر رفع معایب یافت شده در یوبوت ها در ابعاد ۳۰ سانتی متر تولید گردیده اما مصرف بتن در این قالب ها نسبت به یوبوت های پیشین بیشتر و دوبرابر شده است. به دلیل کوچک تر کردن ابعاد یوبوت های اصلاح شده تعداد تیرها بیشتر و در نتیجه آن وزن افزایش می یابد. این به خودی خود یکی از معایب یوبوت های اصلاح شده می باشند. یوبوت اصلاح شده نسبت به یوبوت های پیشین، بار مرده کمتری را ایجاد می کنند. نسل جدید یوبوت ها میلگرد کمتری را مصرف می نماید و سرعت عمل را در ساخت و ساز افزایش می دهد. یوبوت اصلاح شده موجب گردیده تا ستون های اضافی بین سازه را کاهش دهد.

در اینجا می توانید نمونه ای از پروفایل هایی که به همکارانمان در سایت جتکار ارائه می کنیم را ملاحظه کنید. برای تماشای پروفایل شرکت چکاد بام اینجا را کلیک کنید.