جت کار

همرسان کسب و کارهای ساختمانی

گاز آرگون و استفاده آن در پنجره دوجداره

زندگی شهری و شرایط آن باعث شده است که این روزها منابع تحقیقاتی بسیاری صرف تحقیق و توسعه و بهینه سازی تکنولوژی ساخت در و پنجره شود . یکی از جدیدترین و مناسب ترین انواع پنجره ، پنجره هایی با جنس یو پی وی سی می باشند ، که تقریبا تمامی انواع این پنجره های uPVC نیز از نوع دوجداره ساخته می شوند.از مهمترین دلایل استفاده از پنجره های دوجداره ، عایق بندی مناسب صدا و حرارت است ، معمولا بین شیشه های پنجره های دوجداره از گازی پر می شود که رسانایی حرارتی و صوتی کمی داشته باشد. هوای معمولی رسانایی حرارتی پایینی دارد ، اما برای عایق بندی بهتر ، بین شیشه ها را با گازی که رسانایی بسیار پایین تری دارد پر می کنیم ، گازی مانند گاز آرگون.

گاز آرگون

گاز آرگون با هیچ ماده ای ترکیب شیمیایی به وجود نمی آورد . آرگون گازی بدون بو ، مزه و غیر آتش زاست. آرگون علاوه بر كاهش رسانايي گرمايي بين دو شيشه پنجره دو جداره، با كمتر كردن مقدار همرفت در فضاي دو شيشه از اتلاف گرمايي بيشتر جلوگيري مي كند. بنابراين مي توان به صورت گسترده و صنعتي از آن استفاده كرد. به صورت يك قانون عمومي مي دانيم كه غلظت گاز درون جداره های پنجره بايد بيشتر از 90 درصد باشد و به طور طبیعی در طول زمان این غلظت کم خواهد شد. مقدار كاهش غلظت چيزي حدود 0.5 تا 1 درصد است. كيفيت پنجره دو جداره اي كه از آرگون پر شده باشد تا زماني كه غلظت گاز آرگون به 75 درصد نرسد تغييري نمی کند. بنابراين پنجره دوجداره پر شده با گاز آرگون ، حداقل 20 سال با رسانایی عالی عمل خواهد کرد.
مکانیزم کاهش اتلاف انرژی از طریق رسانش است ، ضریب انتقال حرارتی گازهای سنگین و خنثی پایین تر است ، بنابراین و باعث می شود که انتقال حرارت در شیشه های دوجداره ، کمتر باشد.

مجموعه مقالات پنجره های دوجداره